I am Furkan Barış KARA

Cryptocurrency Analyser, Blockchain Activist and Bitcolix Founder

Name: Furkan Barış KARA

Profile: Crypto Analyser & Author

Email: furkanbariskara@gmail.com

Phone: +40 (790) 273942

Skill

Analyse 85%
Productor 75%
Author 90%
Philosophy 90%
About me

Hello, I am Furkan Barış Kara, I was born in 1984 in Trabzon. For about 5 years, I have worked as an advertising, marketing and organizational consultant for various projects in the crypto money industry.

I have been actively working on crypto currency technical analysis for 1.5 years. I still continue the Technical Analysis Training, Signal and Fund management services at BITCOLIX, which I am the founder and partner of. I live in Bucharest, Romania.

"Konuşabilir miyiz", "A'dan Z'ye Kripto Para", "Blockchain ile Güvenli Gelecek", "Teknik Analizin Hikayesi", "Anne ben filozof oldum" After writing the books, I still continue my studies on the sector.

SKILLS

About my skills and education.

Crypto Analyser

I have experience on Cryptocurrency analysis for two years.

Author

I have been writing books in the fields of my interes for four years.

Photography

I have alway been interest for Photography since i was young.

18

EDUCATION SEMINAR

5

YEARS OF EXPERIENCE FOR CRYPTOCURRENCY

2500

TOTAL CLIENTS

5

BOOKS

Portfolio

Events & Signature Days

Blog

My Blog - If you interest my articles..

Crypto

Kripto Paralar Guvenilir mi?

Kripto para birimleri ve bunları var eden teknolojiler hakkında bilgi sahibi olmak ilk adımınız olmalı. Evet, kripto para birimlerinin nasıl işlediğini öğrenmek, bu..

Crypto

Bir Devrim, BLOCKCHAIN

Blockchain kavramı, hayatımıza ilk olarak Bitcoin ve kripto para birimleri aracılığıyla girmiş olsa da aslında burada dünyayı değiştirecek bir teknolojiden bahsed..

Crypto

Bitcoin'in Hikayesi

Bitcoin (BTC), elektronik olarak yaratılan ve kullanılan dijital bir para birimidir. Bitcoin, merkezi olmayan bir eşler arası ağdır. Hiçbir kurum veya kişi tarafından..

Crypto

Nedir Bu Kripto Para?

Kripto para, dünya çapında pek çok borsada işlem gören ve yaygın bir şekilde kullanılan dijital bir para birimidir. Tamamen sanal bir para birimi olan kripto para, bi..